WELLNES – element 3 – indulge in luxury


Fínska sauna
Prínos fínskej sauny na naše zdravie je nepopierateľný. Už po pár minútach saunovania sa vaše telo začne zbavovať toxínov. Saunovanie pozitívne vplýva na dýchacie cesty, prekrvuje váš organizmus a posilňuje imunitný systém. 
Po dni plnom športových výkonov preto fínsku saunu jednoznačne odporúčame pre regeneráciu celého organizmu.

Parná sauna
Výhodou parnej sauny, kde teplota dosahuje maximálne 60 ° C pri až 100% vlhkosti, je jej nižšia záťaž pre organizmus, preto si ju môžu dovoliť aj ľudia, majúci zdravotné problémy, kvôli ktorým nemôžu ísť do klasickej sauny.
Kneippov kúpeľ
Kneippov šliapací kúpeľ patrí medzi procedúry povzbudzujúce krvný obeh. Pri striedavom ohreve a ochladzovaní nôh vodou dochádza k rozšíreniu ciev a k zlepšeniu krvného obehu. Jedna komora je naplnená teplou vodou (40 – 50°C), druhá komora chladnou vodou (10 – 16°C). Obe komory majú vo výške 30 cm oddeľovacie prepážky, ktoré nútia klienta prekonávať prekážku dvíhaním končatín.
Vírivka
Obľúbená masážna vírivka skvelo uvoľní celé telo. Premasíruje a prekrví chrbát a končatiny a vy sa budete cítiť ako znovuzrodení.
Krytý bazén
Plávanie je výborný spôsob, ako rozhýbať celé svoje telo a posilniť kardiovaskulárny systém. Je to šetrná a bezpečná aktivita, ktorá zlepšuje kondíciu a formuje svalstvo bez zbytočného preťaženia, vďaka čomu je vhodným športom pre všetky vekové kategórie. Okrem množstva zdravotných výhod má aj pozitívne účinky na ľudskú psychiku. Veľkosť bazéna je 10×4 m.
Oddychová miestnosť
Príjemne vyhrievaná miestnosť pred vstupom do saunovej časti slúži najmä na oddych organizmu po saunovaní. Atmosféra je dotvorená neopísateľným výhľadom. Samozrejmosťou je osviežovací kútik s vodou, kde rýchlo doplníte stratené tekutiny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *